Zbita szybka w telefonie – czy muszę wymieniać wyświetlacz?

Ciężko jest wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez telefonu komórkowego. To małe urządzenie towarzyszy nam praktycznie w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy. Nietrudno jest więc narazić je na różnego rodzaju uszczerbki. Chociaż obecnie możemy wybierać spośród szerokiej oferty dostępnych na rynku zabezpieczeń, takich jak etui na telefon czy szkło hartowane, nie zawsze udaje się uniknąć przykrych konsekwencji upadku smartfona z wysokości.

Zbita szybka w smartfonie, czyli kiedy najczęściej dochodzi do uszkodzenia ekranu?

Powodów zbitej szybki może być wiele. Najczęściej taka sytuacja przydarza się osobom wykonującym pracę fizyczną. W trudnych warunkach łatwo jest bowiem nie zauważyć, że telefon nie został odpowiednio zabezpieczony. Zbita szybka w smartfonie to także temat nieobcy rodzicom, których dzieci niepostrzeżenie mogą zrzucić urządzenie na podłogę.

 

Dlatego warto jest zadbać już zawczasu o zapewnienie właściwej ochrony dla telefonu. Czasami jednak, choćbyśmy naprawdę bardzo uważali, po prostu wypadki się zdarzają. Na szczęście pęknięta szybka w telefonie nie oznacza, że nasze urządzenie nie może znowu wyglądać jak nowe.

Wymiana szybki w telefonie - kiedy?

Najważniejsze pytanie, jakie zadaje sobie osoba, której smartfon uległ wypadkowi, związane jest z ceną naprawy szybki w telefonie. Ile kosztuje wymiana szybki? Przede wszystkim, najpierw należy przeanalizować, czy uszkodzeniu uległa wyłącznie szybka, czy cały wyświetlacz. Najlepiej jest skorzystać w tym celu z profesjonalnej pomocy. W naszym serwisie telefonów w Raciborzu zapewniamy bezpłatną wycenę naprawy telefonów. Co więcej, oferujemy także naprawę wysyłkową na terenie całej Polski – bez wychodzenia z domu.

Kiedy trzeba wymienić wyświetlacz?

Najczęściej o konieczności wymiany wyświetlacza świadczy pojawienie się na ekranie czarnych plam, przebarwień, pasków oraz zniekształceń. Może także zanikać obraz. Często występują również problemy z wyświetlaniem pożądanej zawartości po uprzednim dotknięciu ekranu. Urządzenie może także zupełnie nie reagować na dotyk palca. Z reguły taka wymiana jest też konieczna w sytuacji, gdy uszkodzeniu ulegnie nieoryginalny wyświetlacz.

Kiedy wystarczy wymiana szybki w telefonie?

Oczywiście każdy właściciel smartfona ma nadzieję, że uszkodzeniu uległa sama szybka, a nie wyświetlacz. Jak rozpoznać, że problem dotyczy wyłącznie zbitej szybki? W takim przypadku najczęściej możemy zaobserwować pojawienie się na ekranie tzw. pajęczynki. Natomiast sam smartfon powinien działać tak, jak dotychczas. Oznacza to, że wyświetlacz reaguje na dotyk i nie pojawiają się na nim żadne przebarwienia czy zaniki treści.

Jak wygląda wymiana szybki i wyświetlacza?

Czasami w internecie można znaleźć  wskazówki dotyczące samodzielnej wymiany zbitej szybki w telefonie. Natomiast zdecydowanie nie jest to dobry pomysł. Tym sposobem możemy bowiem nie tylko narazić nasze urządzenie na jeszcze większe szkody, ale również skaleczyć się.

 

Bardzo ważne jest odpowiednie zidentyfikowanie problemu. Nie zawsze jest to łatwe zadanie, a w związku z tym, najlepszą pomoc uzyskamy w profesjonalnym serwisie telefonów. To właśnie tam, eksperci z doświadczeniem będą w stanie rzetelnie ocenić, jakich napraw wymaga urządzenie. Warto pamiętać o tym, że wyświetlacz jest złożony z różnych warstw materiałów, a niektóre uszkodzenia mogą nie być widoczne na pierwszy rzut oka.

 

W celu wymiany szybki, najpierw należy starannie usunąć resztki stłuczonego szkła. To właśnie ten etap wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Co więcej, pozbyć trzeba się również pozostałości kleju. W następnym kroku smartfon zostaje poddany procesowi czyszczenia za pomocą specjalistycznego urządzenia. Kolejny etap to połączenie nowych elementów, a na koniec przetestowanie poprawności działania telefonu.

 

O czym należy pamiętać? Dalsze korzystanie ze smartfona, który posiada uszkodzoną szybkę i nie został jeszcze naprawiony, może prowadzić do powstania poważniejszych uszkodzeń, które będą wiązały się z większymi kosztami naprawy wyświetlacza.

Wymiana szybki w serwisie telefonów w Raciborzu

Konsekwencji upadku telefonu z wysokości może być wiele. Często trudno jest rozstrzygnąć, czy mamy do czynienia tylko ze zbitą szybką, czy konieczna jest wymiana całego wyświetlacza. Co więcej, sam proces wymiany szybki nie należy do łatwych ani bezpiecznych. W serwisie telefonów w Raciborzu oferujemy profesjonalną naprawę, po jej bezpłatnej wycenie. Mieszkasz na drugim końcu Polski? Nie szkodzi. Zapewniamy również wysyłkową naprawę smartfonów. Do naprawy przystępujemy dopiero po akceptacji kosztów.