Jak dbać o wyświetlacz w smartfonie? – Rodzaje ochrony

Ochrona wyświetlacza

Chyba każdy w swoim życiu choć raz przeżył chwile, gdy telefon przypadkowo wypadł z ręki i upadł szkłem w dół. Pierwszą czynnością po podniesieniu jest sprawdzenie, czy ekran jest cały. W takim momencie szczególnie istotny jest rodzaj ochrony wyświetlacza jaki stosujemy. Jeśli smartfon pokrywa szkło lub folia, wówczas ryzyko uszkodzenia wyświetlacza jest dużo mniejsze.

Folia ochronna może nie sprostać zadaniu i prawdopodobnie nie ochroni naszego smartfonu przed pęknięciem. Natomiast szkło hartowane bądź hybrydowe, poprzez swoją specyfikę może uratować nasz ekran przed rozbiciem.

Folia ochronna

Stworzona jest z elastycznego, przezroczystego i bardzo cienkiego materiału, który naklejany jest na front wyświetlacza telefonu, a nawet zagięte krawędzie ekranu. Doskonale sprawdzi się jako dodatkowe zabezpieczenie dla naszego smartfonu. Plusem folii ochronnych jest przede wszystkim dużo niższa cena, niż w przypadku innych rodzajów ochrony wyświetlacza. Doskonale zabezpieczy ona Twój ekran przed wszelkimi zarysowaniami, nie zaburzy obsługi i widoczności skanera linii papilarnych, jak również zmniejszy prawdopodobieństwo mechanicznego uszkodzenia wyświetlacza. Natomiast warto wiedzieć, że stanowi ona zdecydowanie mniej odporne i wytrzymałe zabezpieczenie od szkła, a dodatkowo może zmniejszyć kąty widzenia oraz zostawiać widoczne odciski palców, co może stanowić problem u niektórym użytkownikom smartfonów. *W naszym sklepie posiadamy najwyższej jakości folie hydrożelowe 3mk, które stanowią doskonałe połączenie trwałości i wytrzymałości na uszkodzenia.

Szkło hartowane

Stworzone jest z cienkiego i sztywnego materiału. Doskonale dopasowuje się do kształtu i rozmiaru większości wyświetlaczy. Zwiększa komfort obsługi telefonu, ponieważ nie blokuje ono przycisków funkcyjnych ani głośnika. Szkło dobrej jakości nie ogranicza czułości ekranu, nie przekłamuje barw ani nie zmniejsza przejrzystości wyświetlacza. Atutami szkła hartowanego jest przede wszystkim solidność, trwałość oraz większa wytrzymałość na uszkodzenia, niż w przypadku wyżej wymienionej folii. Szkło hartowane jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie komfort użytkowania telefonu oraz jego estetyczny wygląd.

Szkło hybrydowe

Stanowi idealne połączenie cech folii ochronnej ze szkłem hartowanym. Dzięki temu, że składa się ono z kilku warstw – jest niezwykle wytrzymałe, ale również elastyczne. Warto rozważyć opcję szkła hybrydowego, ponieważ w przypadku upadku ze sporej wysokości może okazać się najlepszą ochroną dla naszego smartfonu. Jest ono odporne na pękanie i uderzenia. Dodatkowo jest ono o wiele cieńsze od szkła hartowanego, więc nie wpływa znacząco na wygląd naszego urządzenia. Kolejnym plusem jest to, że szkło hybrydowe jest smukłym produktem, dzięki czemu jest praktycznie niewyczuwalne podczas użytkowania urządzenia. Jedyną wadą tego szkła może stać się zbyt duża podatność na zarysowania.

Wybór ochrony dla naszego wyświetlacza może wydać się trudny, jednakże zależy on od indywidualnych upodobań każdego użytkownika smartfonu. Przy wyborze należy zadać sobie pytanie jak bardzo chcemy narazić nasz ekran na pęknięcia i zarysowania oraz jakim budżetem dysponujemy? Jedno jest pewne – warto chronić ekran przed niespodziewanymi sytuacjami. Zobacz ofertę szkieł hartowanych w naszym sklepie: https://impacto.pl/. A jeżeli nie zdążyłeś/łaś odpowiednio ochronić telefonu i został on już uszkodzony to wyślij go do naszego serwisu. Cennik napraw dla najpopularniejszych modeli znajduje się tutaj.